Ocieplenie

Kilka dobrych porad dla budujących dom

Fundament pod budowę domu jednorodzinnego
Zaczynając budowę domu, czy remont mieszkania należy podjąć schematyczne poczynania. W przypadku domu: wybór działki, określenie budżetu, zamówienie projektu (pomocne mogą być nowoczesne projekty domów w tym miejscu), materiały budowlane, itp. Remont mieszkania to dużo mniejszy koszt.: projekt aranżacji, wybór materiałów budowlanych i wykończeniowych - bądź dodatków.

Stawiamy własny dom

Projekt domu Murena pracowni MTM STYL
Dużo z nas mierzy się z tematem budowania swojego domu. Jedni powierzają całość wyspecjalizowanym firmom, inni sami biorą się za układanie cegieł. Jeszcze inni szukają pomocy w internecie. Profesjonalne projekty domów i nie tylko mieszczą się w serwisie budowlanym Projektoskop.|Portal Projektoskop to przede wszystkim profesjonalna wyszukiwarka, gdzie można znaleźć różnorodne projekty domów.

Zimą zadbaj o ciepły dom

izolacje cieplne
Ponad połowa (53 proc.) ciepła w przeciętnym domu ucieka przez ściany zewnętrzne. Ocieplenie tych ścian to jedynie 2 proc. kosztów budowy całego domu. Warto więc zainwestować w odpowiednią termoizolację, by później zaoszczędzić na ogrzewaniu. Inwestycja w wełnę mineralną lub styropian zwróci się z nawiązką.